Video Sources 664 Views

  • Shiko ne Albvidfcom
  • Shiko openload.co
Birdsong (part 1)

Birdsong (part 1)

Apr. 24, 2012UK165 Min.
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Filmi na kthen mbrapa në Luftën e Parë Botërore dhe është një vepër e mbushur me kontraste nga brutaliteti i luftës njëkohësisht dhe me skena absolute romantike! Përbëhet nga një adoptim i romanit me të njëjtin titull nga shkrimtari Sebastian Faulks. Dhe tregon historinë e dy të dashuruarve me pasion, Stefanit dhe Izabelës, të cilët i bashkon dashuria e tyre, por i ndan Lufta e Parë Botërore.

Birdsong (part 1)
Birdsong (part 1)
Birdsong (part 1)
Original title Birdsong
IMDb Rating 7.4 4,776 votes
TMDb Rating 6.6

Director

Cast

Eddie Redmayne isStephen Wraysford
Stephen Wraysford
Clémence Poésy isIsabelle Azaire
Isabelle Azaire
Matthew Goode isCaptain Gray
Captain Gray
Rory Keenan isPrivate Brennan
Private Brennan
Thomas Turgoose isPrivate Tipper
Private Tipper
Richard Madden isCaptain Michael Weir
Captain Michael Weir
Joseph Mawle isJack Firebrace
Jack Firebrace
George MacKay isPrivate Douglas
Private Douglas

Similar titles

Julieta
Gone Girl
Lowriders
Fanaa
Newton
Possum
Hannah Montana: The Movie
Baaghi 2
The Guilty
Loving
The Wolf’s Call
Jonathan