Video Sources 575 Views

  • Shiko ne Albvidfcom
  • Shikoopenload.co
Birdsong (part 2)

Birdsong (part 2)

Apr. 24, 2012UK165 Min.
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Filmi na kthen mbrapa në Luftën e Parë Botërore dhe është një vepër e mbushur me kontraste nga brutaliteti i luftës njëkohësisht dhe me skena absolute romantike! Përbëhet nga një adoptim i romanit me të njëjtin titull nga shkrimtari Sebastian Faulks. Dhe tregon historinë e dy të dashuruarve me pasion, Stefanit dhe Izabelës, të cilët i bashkon dashuria e tyre, por i ndan Lufta e Parë Botërore.

Birdsong (part 2)
Birdsong (part 2)
Birdsong (part 2)
Original title Birdsong
IMDb Rating 7.4 4,776 votes
TMDb Rating 6.6

Director

Cast

Eddie Redmayne isStephen Wraysford
Stephen Wraysford
Clémence Poésy isIsabelle Azaire
Isabelle Azaire
Matthew Goode isCaptain Gray
Captain Gray
Rory Keenan isPrivate Brennan
Private Brennan
Thomas Turgoose isPrivate Tipper
Private Tipper
Richard Madden isCaptain Michael Weir
Captain Michael Weir
Joseph Mawle isJack Firebrace
Jack Firebrace
George MacKay isPrivate Douglas
Private Douglas

Similar titles

Love Is All You Need?
What If…
Vantage Point
Contraband
Forever My Girl
Legends of the Fall
Cold Deck
The Good Neighbor
Stardust
Annapolis
The Devil’s Violinist
Righteous Kill