Video Sources 1579 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Black Hawk Down

Black Hawk Down

Leave No Man Behind.Dec. 28, 2001USA, UK144 Min.R
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Frymëzuar nga ngjarjet e vërteta. Elita 123 te forcave ushtarake amerikane do te shkoje  në Somali për të kapur dy nënkolonelë dhe  një kryekomandant, por do te  gjejnë veten në një betejë të dëshpëruar me një nga  forcat me te  madha të armatosura sumaleze.

Black Hawk Down
Black Hawk Down
Black Hawk Down
Black Hawk Down
Black Hawk Down
Black Hawk Down
Black Hawk Down
Black Hawk Down
Black Hawk Down
Black Hawk Down
Original title Black Hawk Down
IMDb Rating 7.7 294,421 votes
TMDb Rating 7.1

Director

Ridley Scott
Director

Cast

Josh Hartnett isSSgt. Matt Eversmann
SSgt. Matt Eversmann
Ewan McGregor isSpec. John Grimes
Spec. John Grimes
Jason Isaacs isCapt. Mike Steele
Capt. Mike Steele
Tom Sizemore isLt. Col. Danny McKnight
Lt. Col. Danny McKnight
William Fichtner isSfc. Jeff Sanderson
Sfc. Jeff Sanderson
Eric Bana isSfc. Norm 'Hoot' Hooten
Sfc. Norm 'Hoot' Hooten
Ewen Bremner isSpec. Shawn Nelson
Spec. Shawn Nelson
Sam Shepard isMaj. Gen. William F. Garrison
Maj. Gen. William F. Garrison
Tom Hardy isSpec. Lance Twombly
Spec. Lance Twombly
Charlie Hofheimer isCpl. James 'Jamie' Smith
Cpl. James 'Jamie' Smith

Similar titles

Batman and Harley Quinn
Renegades
Kundo: Age of the Rampant
The 12th Man
The Night Crew
The Legend of Ben Hall
VFW
Machete Kills
Body of Lies
The Last Airbender
Doomsday
Larceny