Video Sources 85 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidmoly.net
Candyman

Candyman

Dare to say his name.Aug. 25, 2021Canada91 Min.R
Your rating: 0
9 1 vote

Synopsis

Në ditët e sotme, një dekadë pasi kullat e fundit të Kabrinit u rrëzuan, AntonI dhe partnerja i tij transferohen në një papafingo, në Kabrinin e transformuar. Një takim i rastësishëm me dikë, ekspozon Antonin ndaj historisë së vërtetë të Njeriut të Karameleve. I nxitur për të përdorur këto detaje makabre si frymëzim për piktura, ai pa vetëdije hap deren e një të kaluare komplekse që lëshon një valë të tmerrshme dhune.

 

Candyman
Candyman
Candyman
Candyman
Candyman
Candyman
Candyman
Candyman
Candyman
Candyman
Original title Candyman
IMDb Rating 6.4 12,617 votes
TMDb Rating 6.4 127 votes

Director

Nia DaCosta
Director

Cast

Teyonah Parris isBrianna Cartwright
Brianna Cartwright
Colman Domingo isWilliam Burke
William Burke
Nathan Stewart-Jarrett isTroy Cartwright
Troy Cartwright
Kyle Kaminsky isGrady Smith
Grady Smith
Vanessa Williams isAnne-Marie McCoy
Anne-Marie McCoy
Brian King isClive Privler
Clive Privler
Rebecca Spence isFinley Stephens
Finley Stephens

Similar titles

Braid
Parkland
The Highwaymen
Demonic
Most Beautiful Island
Ghost Shark
Warhouse aka Armistice
Hex
National Treasure: Book of Secrets
The Marksman
The Prince
Point Break