Video Sources 808 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

Popularity is a state of mind.Feb. 22, 2008USA97 Min.R
Your rating: 0
8.5 2 votes

Synopsis

Çarli Bartlet është një 17 vjeçar inovativ dhe tepër i përgatitur por që has probleme me popullaritetin në shkollë. Kështu ai ndërmerr veprime nga më të ndryshmet që të ndihet i plotësuar.

Charlie Bartlett
Charlie Bartlett
Charlie Bartlett
Charlie Bartlett
Original title Charlie Bartlett
IMDb Rating 7.0 59,120 votes
TMDb Rating 6.5

Director

Jon Poll
Director

Cast

Anton Yelchin isCharlie Bartlett
Charlie Bartlett
Robert Downey Jr. isNathan Gardner
Nathan Gardner
Hope Davis isMarilyn Bartlett
Marilyn Bartlett
Kat Dennings isSusan Gardner
Susan Gardner
Tyler Hilton isMurphy Bivens
Murphy Bivens
Mark Rendall isKip Crombwell
Kip Crombwell
Dylan Taylor isLen Arbuckle
Len Arbuckle
Megan Park isWhitney Drummond
Whitney Drummond
Jonathan Malen isJordan Sunder
Jordan Sunder
Derek McGrath isSuperintendent Sedgwick
Superintendent Sedgwick

Similar titles

Eternal Beauty
Rough Night
The Occupant
P.O. Box Tinto Brass
Fan-Fan the Tulip
The Stoning of Soraya M.
Once Upon a Time in Hollywood
Life Is Beautiful
Bridge of Spies
The Ring Two
The Taking of Pelham 1 2 3
Plumbi i Fundit 2