Video Sources 1238 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Cinderella

Cinderella

Midnight is just the beginning.Mar. 12, 2015USA105 Min.PG
Your rating: 0
9.8 4 votes

Synopsis

Kur babai i saj vdes papritur, Ela e re gjeten veten në mëshirë të njerkës së saj mizore dhe vajzave të saj. Por fati i saj do të ndryshojë pasi të takojë një të panjohur…

Cinderella
Cinderella
Cinderella
Cinderella
Cinderella
Cinderella
Cinderella
Cinderella
Cinderella
Cinderella
Original title Cinderella
IMDb Rating 7.0 121,440 votes
TMDb Rating 6.7

Director

Cast

Lily James isCinderella
Cinderella
Cate Blanchett isLady Tremaine
Lady Tremaine
Richard Madden isPrince
Prince "Kit" Charming
Helena Bonham Carter isFairy Godmother
Fairy Godmother
Holliday Grainger isAnastasia Tremaine
Anastasia Tremaine
Ben Chaplin isCinderella's Father
Cinderella's Father
Hayley Atwell isCinderella's Mother
Cinderella's Mother

Similar titles

To Write Love on Her Arms
Rampant
Locked Down
The Blind Side
Salyut 7
All Quiet on the Western Front
The Alibi
Dhadak
Rock Dog
Cage Dive
The Illusionist
Rudhramadevi