Video Sources 438 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Upvidupvid.co
City of Lies

City of Lies

The only thing more notorious than the crime was the cover up.Jan. 10, 2019UK112 Min.R
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Detektivi Rasëll Pull dhe gazetari Xhek Xhekson hetojnë vrasjet e reperëve BIG dhe Tupak. Por gjatë këtij hetimi dalin në dritë shumë gënjeshtra që Los Anxhelosi i mbante të fshehta.

City of Lies
City of Lies
City of Lies
Original title City of Lies
IMDb Rating 6.4 2,037 votes
TMDb Rating 6.4 80 votes

Director

Brad Furman
Director

Cast

Johnny Depp isRussell Poole
Russell Poole
Forest Whitaker isJack Jackson
Jack Jackson
Toby Huss isDetective Fred Miller
Detective Fred Miller
Dayton Callie isLieutenant O'Shea
Lieutenant O'Shea
Neil Brown Jr. isRafael Perez
Rafael Perez
Shea Whigham isFrank Lyga
Frank Lyga
Laurence Mason isFBI Agent Dunton
FBI Agent Dunton

Similar titles

Pandorum
Tidal Wave
Dead Drop
Maximum Risk
Parasite
Hamilton 2: But Not if it Concerns Your Daughter
Illang: The Wolf Brigade
Battle of the Drones
Felony
Valkyrie
Captivity
Bystander aka Checkmate