Video Sources 310 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Qofte nga Qielli 1

Qofte nga Qielli 1

Prepare to get served.Sep. 17, 2009USA90 Min.PG
Your rating: 0
5 1 vote

Synopsis

Cloudy with a Chance of Meatballs: Një shkencëtar vendas shpesh vlerësohet si një dështim derisa ai të shpikë një makinë që mund të bëjë që ushqimi të bjerë nga qielli. Por ai nuk e di se gjërat do të marrin një kthesë për më të keqen.

Qofte nga Qielli 1
Qofte nga Qielli 1
Qofte nga Qielli 1
Qofte nga Qielli 1
Qofte nga Qielli 1
Qofte nga Qielli 1
Original title Cloudy with a Chance of Meatballs
IMDb Rating 6.9 195,795 votes
TMDb Rating 6.5 3,849 votes

Director

Phil Lord
Director

Cast

Bill Hader isFlint Lockwood / FLDSMDFR (voice)
Flint Lockwood / FLDSMDFR (voice)
Anna Faris isSamantha
Samantha "Sam" Sparks (voice)
James Caan isTim Lockwood (voice)
Tim Lockwood (voice)
Andy Samberg isBrent McHale (voice)
Brent McHale (voice)
Bruce Campbell isMayor Shelbourne (voice)
Mayor Shelbourne (voice)
Bobb'e J. Thompson isCalvin
Calvin "Cal" Devereaux (voice)
Mr. T isOfficer Earl Devereaux (voice)
Officer Earl Devereaux (voice)
Benjamin Bratt isManny (voice)
Manny (voice)
Neil Patrick Harris isSteve the Monkey (voice)
Steve the Monkey (voice)
Max Neuwirth isYoung Flint (voice)
Young Flint (voice)

Similar titles

#Roxy
Their Finest
Naruto Filmi: Përplasja e Ninxhave në tokën e dëborës
The Wedding Unplanner
Oborri i Fermes
Group Sex
The Circus
Alfa dhe Omega
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
Letters to Juliet
Love Me If You Dare
Warm Bodies