Video Sources 58 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidmoly.net
Cocktail

Cocktail

Sometimes good friends may be too good to share...Jul. 13, 2012India146 Min.Not Rated
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Një trekëndësh dashurie mes një djali dhe dy vajzave, të cilat janë shoqe të ngushta, por krejt e kundërta e njëra-tjetrës.

 

Cocktail
Original title कॉकटेल
IMDb Rating 6.3 13,709 votes
TMDb Rating 6.4 80 votes

Director

Cast

Saif Ali Khan isGautam Kapoor
Gautam Kapoor
Deepika Padukone isVeronica Malaney
Veronica Malaney
Diana Penty isMeera Sahni
Meera Sahni
Randeep Hooda isKunal Ahuja
Kunal Ahuja
Boman Irani isRandhir
Randhir "Randy" Kapoor
Dimple Kapadia isKavita Kapoor
Kavita Kapoor
Ray Burnet isSecurity Guard
Security Guard
Tina Desai isWaitress (Special Appearance)
Waitress (Special Appearance)

Similar titles

Loveyatri
Come un gatto in tangenziale
The Informer
Last Christmas
Outlaws and Angels
Sonatine
Defiance
The Eye
Possum
Big Bear
The Sixth Sense
Jalebi