Video Sources 70 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Coming 2 America

Coming 2 America

A sequel is in the heir.Mar. 05, 2021USA110 Min.PG-13
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

I vendosur në vendin mbretëror të Zamundas, Mbreti Akim (Eddie Murphy) i sapo kurorëzuar dhe i besuari i tij Semi (Arsenio Hall) fillojnë një aventurë krejt të re që i bën ata të përshkojnë globin nga kombi i tyre i madh afrikan në rrethinat e Queens, New York – aty ku filloi gjithçka.

 

Coming 2 America
Coming 2 America
Coming 2 America
Coming 2 America
Coming 2 America
Coming 2 America
Coming 2 America
Coming 2 America
Coming 2 America
Coming 2 America
Original title Coming 2 America
IMDb Rating 5.8 1,450 votes
TMDb Rating 7.1 494 votes

Director

Craig Brewer
Director

Cast

Eddie Murphy isPrince Akeem / Clarence / Saul / Randy Watson
Prince Akeem / Clarence / Saul / Randy Watson
Arsenio Hall isSemmi / Morris / Reverend Brown / Baba
Semmi / Morris / Reverend Brown / Baba
Jermaine Fowler isLavelle Junson
Lavelle Junson
Leslie Jones isMary Junson
Mary Junson
Tracy Morgan isUncle Reem
Uncle Reem
Shari Headley isLisa McDowell
Lisa McDowell
Wesley Snipes isGeneral Izzi
General Izzi
James Earl Jones isKing Jaffe Joffer
King Jaffe Joffer
John Amos isCleo McDowell
Cleo McDowell

Similar titles

Norbit
Austin Powers: International Man of Mystery
Monte Carlo
Miss Pettigrew Lives for a Day
The Spectacular Now
Journey to the Center of the Earth
Between Two Ferns: The Movie
Phillauri
An Easy Girl
The 40 Year Old Virgin
A Haunted House
All About Steve