Video Sources 643 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Coriolanus

Coriolanus

Nature teaches beasts to know their friends.Feb. 14, 2011UK123 Min.R
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Qytetarët e Romës janë të uritur. Koriolanusi, heroi i Romës, një ushtar i madh dhe një njeri që ka besime të rrepta, e përçmon popullin. Roma është e përgjakur. I manipuluar dhe i mashtruar nga politikanët dhe nga vetë e ëma e tij Volumnia, Koriolanusi dëbohet nga Roma. Ai ia ofron jetën ose shërbimet e tij armikut të tij të betuar Tullus Aufidius.

Coriolanus
Coriolanus
Coriolanus
Coriolanus
Coriolanus
Coriolanus
Coriolanus
Coriolanus
Coriolanus
Coriolanus
Original title Coriolanus
IMDb Rating 6.2 28,224 votes
TMDb Rating 5.9

Director

Cast

Gerard Butler isTullus Aufidius
Tullus Aufidius
Ralph Fiennes isCaius Martius Coriolanus
Caius Martius Coriolanus
Lubna Azabal isFirst Citizen (Tamora)
First Citizen (Tamora)
Ashraf Barhom isSecond Citizen (Cassius)
Second Citizen (Cassius)
James Nesbitt isTribune Sicinius
Tribune Sicinius
Brian Cox isMenenius
Menenius
John Kani isGeneral Cominius
General Cominius
Dragan Mićanović isTitus Lartius
Titus Lartius

Similar titles

The Fountain
Padmaavat
Gwen
The Greatest Showman
Stolen
Thoroughbreds
United
The Cooler
Vedam
Carol
T2 Trainspotting
Top Gun