Video Sources 603 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidmoly.net
Creed

Creed

Your legacy is more than a nameNov. 25, 2015USA133 Min.PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Ish Kampioni Botëror “Rocky Balboa” bëhet trajneri Adonis Xhonson “Krid”, i biri i mikut të tij të ndjerë dhe ish rivalit Apollo Krid, i cili ka probleme të mëdha në jetën private dhe në të njëjtën kohë pavarësisht talentit nuk arrin të ketë sukses në botën e boksit.

Creed
Creed
Creed
Creed
Creed
Creed
Creed
Creed
Creed
Creed
Original title Creed
IMDb Rating 7.6 184,857 votes
TMDb Rating 7.3

Director

Ryan Coogler
Director

Cast

Michael B. Jordan isAdonis Johnson
Adonis Johnson
Sylvester Stallone isRocky Balboa
Rocky Balboa
Graham McTavish isTommy Holiday
Tommy Holiday
Phylicia Rashād isMary Anne Creed
Mary Anne Creed
Tony Bellew is'Pretty' Ricky Conlan
'Pretty' Ricky Conlan
Ritchie Coster isPete Sporino
Pete Sporino

Similar titles

Small Crimes
The Protector
Lawless
Hostiles
3-Iron
Killers
The Miracle Season 2018
Magnolia
Carnage
Chopsticks
Dumplin’
Line Walker