Video Sources 81 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Danny Collins

Danny Collins

A letter from John Lennon changed his lifeMar. 19, 2015USA107 Min.R
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Frymëzuar nga një histori e vërtetë. Al Pacino luan rolin e yllit të rokut në vitet ’70, Deni Kollins, i cili nuk hiqte dot dorë nga droga. Por, kur menaxheri i tij zbulon një letër 40-vjeçare që ia kishte shkruar Xhon Lenoni, ai vendos të ndryshojë drejtim dhe niset në një udhëtim për të rigjetur familjen e tij dhe për të nisur aktin e dytë në jetë…

Danny Collins
Original title Danny Collins
IMDb Rating 7.0 29,323 votes
TMDb Rating 6.7 323 votes

Director

Dan Fogelman
Director

Cast

Al Pacino isDanny Collins
Danny Collins
Annette Bening isMary Sinclair
Mary Sinclair
Jennifer Garner isSamantha Leigh Donnelly
Samantha Leigh Donnelly
Bobby Cannavale isTom Donnelly
Tom Donnelly
Christopher Plummer isFrank Grubman
Frank Grubman
Nick Offerman isMagazine Interviewer
Magazine Interviewer

Similar titles

Labirinti
Cage Dive
Creed II
The Other Woman
Confidential Assignment
Kal Ho Naa Ho
Pegasus
Fronteras
Skiptrace
40 Days and 40 Nights
Downsizing
The Others