Video Sources 23 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

Sep. 28, 2020UK83 Min.PG
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Në 93 vitet e jetës së tij, Atenborou ka vizituar çdo kontinent të globit, duke eksploruar vendet e egra të planetit dhe duke dokumentuar botën e gjallë në gjithë larmishmërinë e saj. Por gjatë jetës së tij, Atenborou ka parë me sytë e tij edhe ndikimin monumental të njeriut mbi natyrën. Ky dokumentar është dëshmia e jetës së tij.

 

David Attenborough: A Life on Our Planet
David Attenborough: A Life on Our Planet
David Attenborough: A Life on Our Planet
David Attenborough: A Life on Our Planet
Original title David Attenborough: A Life on Our Planet
IMDb Rating 9.0 25,407 votes
TMDb Rating 8.5 141 votes

Director

Cast

Similar titles

Racing Extinction
To the Arctic
The Edge of Democracy
American Murder: The Family Next Door
Monkey Kingdom
Sicko
Ariana Grande: Excuse me, I love you
Make Us Dream
Maradona by Kusturica
The Game Changers
Dear Albania
Kevin Hart: What Now ?