Video Sources 790 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidalbavid.xyz
De Dana Dan

De Dana Dan

Nov. 27, 2009India166 Min.
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Nitin  dhe Ram janë me fat në dashuri, përndryshe jeta e tyre është zero e madhe, siç është edhe bilanci i tyre bankar. Por tani të dashurat e tyre të pasura , Anjali  dhe Manpreet u kanë dhënë atyre një ultimatum – që të fitojnë para të mjaftueshme, ose pëndryshe ato do të largohen dhe do t’i harrojnë përgjithmonë. Nitin dhe Ram tani të dëshperuar duhet të përpiqen të bëjnë para ose pëndryshe të dashurat e tyre do ti lenë.

De Dana Dan
De Dana Dan
De Dana Dan
Original title De Dana Dan
IMDb Rating 5.2 5,291 votes
TMDb Rating 4.8

Director

Priyadarshan
Director

Cast

Akshay Kumar isNitin Bankar
Nitin Bankar
Katrina Kaif isAnjali Kakkad
Anjali Kakkad
Sunil Shetty isRam Mishra
Ram Mishra
Paresh Rawal isHarbans Chadda
Harbans Chadda
Sameera Reddy isManpreet Oberoi
Manpreet Oberoi
Chunky Pandey isHarbans' son
Harbans' son

Similar titles

Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame
On the Edge
Zilla and Zoe
Corbin Nash
Cousins
Crows Zero II
Mission Kashmir
Love. Wedding. Repeat
Munna Michael
Control 2003
Hate Story IV
A Very Harold & Kumar Christmas