Video Sources 1029 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Deep Impact

Deep Impact

Heaven and Earth are about to collide.May. 08, 1998USA120 Min.PG-13
Your rating: 0
10 2 votes

Synopsis

Një asteroid me madhësi sa mali Everest i është drejtuar Tokës , e gjithë Bota mobilizohet dhe qeveritë e ndryshme të Botës fillojnë ti japin lajmin popullit të tyre , shpresa e vetme e shpëtimit të Tokës është bombardimi i Asteroidit me bomba bërthamore duke ia ndryshuar kahun , por si duket misioni nuk ishte ne anën e tyre pasi disa copëza të shkëputura nga Asteroidi përsëri e marrin rrugën drejt Tokës , me fuqi sa për të zhdukur gjithë Ameriken..

Deep Impact
Deep Impact
Deep Impact
Deep Impact
Deep Impact
Deep Impact
Deep Impact
Deep Impact
Deep Impact
Deep Impact
Original title Deep Impact
IMDb Rating 6.1 142,419 votes
TMDb Rating 5.9 889 votes

Director

Mimi Leder
Director

Cast

Robert Duvall isCapt. Spurgeon 'Fish' Tanner
Capt. Spurgeon 'Fish' Tanner
Téa Leoni isJenny Lerner
Jenny Lerner
Elijah Wood isLeo Biederman
Leo Biederman
Vanessa Redgrave isRobin Lerner
Robin Lerner
Morgan Freeman isPresident Tom Beck
President Tom Beck
Maximilian Schell isJason Lerner
Jason Lerner
Leelee Sobieski isSarah Hotchner
Sarah Hotchner
James Cromwell isAlan Rittenhouse
Alan Rittenhouse
Jon Favreau isGus Partenza
Gus Partenza
Laura Innes isBeth Stanley
Beth Stanley

Similar titles

The Boy in the Striped Pajamas
8MM 2
The Foreigner
The Earthquake
Repo Men
Ishq Ke Parindey
The Aeronauts
Ong Bak 2
Reclaim
Pokémon: Mewtwo Strikes Back – Evolution
Wild Child
The Light Between Oceans