Video Sources 9 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikohxfile.co
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

With your blade, bring an end to the nightmare.Oct. 16, 2020Japan117 Min.R
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Pasi familja e tij u vra brutalisht dhe motra e tij u shndërrua në një demon, Tanjiro zotohet si vrasësi i demonëve. Ai dhe shokët e tij fillojnë një mision të ri në bordin e Trenit Mugen, drejt një rruge të dëshpërimit.

 

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
Original title 劇場版「鬼滅の刃」無限列車編
IMDb Rating 8.4 8,550 votes
TMDb Rating 8.3 804 votes

Director

Cast

Natsuki Hanae isTanjirō Kamado (voice)
Tanjirō Kamado (voice)
Akari Kito isNezuko Kamado (voice)
Nezuko Kamado (voice)
Hiro Shimono isZenitsu Agatsuma (voice)
Zenitsu Agatsuma (voice)
Yoshitsugu Matsuoka isInosuke Hashibira (voice)
Inosuke Hashibira (voice)
Satoshi Hino isKyōjurō Rengoku (voice)
Kyōjurō Rengoku (voice)
Takahiro Sakurai isGiyū Tomioka (voice)
Giyū Tomioka (voice)
Katsuyuki Konishi isTengen Uzui (voice)
Tengen Uzui (voice)
Saori Hayami isShinobu Kochō (voice)
Shinobu Kochō (voice)
Kenichi Suzumura isObanai Iguro (voice)
Obanai Iguro (voice)
Tomokazu Seki isSanemi Shinazugawa (voice)
Sanemi Shinazugawa (voice)

Similar titles

The Ash Lad: In Search of the Golden Castle
Escape Plan: The Extractors
The Outer Wild
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed
Blade Runner
Goosebumps
Aagadu
The Water Diviner
Pandorum
Fast and Fierce: Death Race
The First Purge
Justice League Dark: Apokolips War