Video Sources 1600 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albavidfcom
Dogtooth

Dogtooth

The cat is the most feared animal there is!Jun. 01, 2009Greece94 Min.
Your rating: 0
10 2 votes

Synopsis

Tre adoleshentë jetojnë të izoluar, nuk largohen nga shtëpia e tyre, sepse prindërit të fiksuar për mbrojtjen e tyre thonë se mund të largohen vetëm pasi t’u kenë rënë ‘dhëmbët e qenit’

Një baba kontrollues dhe manipulues (Christos Stergioglou) e mbyll tre pasardhësit e tij të rritur në një gjendje fëmijërie të përhershme duke i mbajtur ata të burgosur brenda kompleksit familjar të varfër. Fëmijët janë të mërzitur me lot, pavarësisht nga shqetësimet si Christina (Anna Kalaitzidou), një punonjëse e babait të tyre që bën vizita të rregullta për shërbimin seksual të djalit (Hristos Passalis). Gjithnjë e më tepër kurioz për botën e jashtme, vajza e vjetër (Aggeliki Papoulia) nxit një plan për të shpëtuar.

. KUJDES! FILMI PËRMBAN SKENA NUDITETI DHE SEKSI! KËSHILLOHET PËR SHIKUES MBI 18 VJEÇARË!

Dogtooth
Dogtooth
Dogtooth
Dogtooth
Dogtooth
Dogtooth
Dogtooth
Dogtooth
Original title Κυνόδοντας
IMDb Rating 7.3 52,575 votes
TMDb Rating 7

Director

Cast

Angeliki Papoulia isOlder Daughter
Older Daughter
Mary Tsoni isYounger Daughter
Younger Daughter
Steve Krikris isColleague
Colleague
Sissy Petropoulou isSecretary (as Athanasia Petropoulou)
Secretary (as Athanasia Petropoulou)

Similar titles

One Wild Moment
All I Wish
Angus, Thongs and Perfect Snogging
Veronica
Age of Heroes
The Traitor
Les Misérables
Just My Luck
American Hustle
American Beauty
Welcome to Sudden Death
12 Strong