Video Sources 2259 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidmoly.net
Don

Don

The Chase Begins AgainOct. 20, 2006India178 Min.NOT RATED
Your rating: 0
10 4 votes

Synopsis

Vijay është marrë nga një oficer policie për të luajtur rolin e personit që i ngjan, Doni, i cili është lideri i një organizate droge. Gjërat shkojnë keq për Vijayit kur oficeri i policisë vdes dhe ai duhet të mbrojë veten.

 

Don
Don
Don
Don
Don
Original title Don
IMDb Rating 7.2 24,948 votes
TMDb Rating 7.4

Director

Cast

Shah Rukh Khan isDon / Vijay
Don / Vijay
Boman Irani isDCP DeSilva / Vardhaan
DCP DeSilva / Vardhaan
Om Puri isVishal Malik
Vishal Malik
Kareena Kapoor isKamini / Sonia
Kamini / Sonia

Similar titles

The Counselor
Homunculus
Per ty
Spud
Jack Ryan: Shadow Recruit
A Faithful Man
Deep Blue Sea
Robin Hood
Blade II
Wish I Was Here
Manmarziyaan
Warfighter