Video Sources 3549 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Openloadopenload.co
  • Shiko ne Streamangostreamango.com
Dostana

Dostana

A story about two guys... a girl... and one little lie. Believe it!Nov. 12, 2008India, USA142 Min.UNRATED
Your rating: 0
10 7 votes

Synopsis

Kunal dhe Sameer, dy djem tamam por që pretendojnë të jenë një çift homoseksualësh për të siguruar një apartament të bukur ne Miami, por të dy pelqejne Neha, shoqen e tyre të mrekullueshme të dhomës. Te qeshurat fillojne pasi përpiqen të bindin të gjithë se ata janë homoseksualë! Ndërkohë që  perpiqen fshehurazi të fitojne zemrën e Nehas.

Dostana
Dostana
Dostana
Dostana
Dostana
Dostana
Dostana
Dostana
Original title Dostana
IMDb Rating 6.5 10,590 votes
TMDb Rating 6.4 24 votes

Director

Cast

Bobby Deol isAbhimanyu Singh
Abhimanyu Singh
Shilpa Shetty isItem Number- Shut Up &
Item Number- Shut Up &
Kiron Kher isSeema Acharya (Sameer'
Seema Acharya (Sameer'

Similar titles

Across the Universe
Kara Bela
The Cobbler
Unknown Origins
Home Again
Bota e serfit 2
Malcolm & Marie
Toro
Polterheist
She’s Funny That Way
After
Jobs