Video Sources 94 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Dragon Quest: Your Story

Dragon Quest: Your Story

Aug. 02, 2019Japan102 Min.PG
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Luka, një hero, duhet të ndjekë hapat e babait të tij për të gjetur shpatën Zenitiane dhe për t’i dhënë fund sundimit të peshkopit të lig, Ladja.

Dragon Quest: Your Story
Dragon Quest: Your Story
Dragon Quest: Your Story
Dragon Quest: Your Story
Dragon Quest: Your Story
Dragon Quest: Your Story
Dragon Quest: Your Story
Dragon Quest: Your Story
Dragon Quest: Your Story
Original title ドラゴンクエスト ユア・ストーリー
IMDb Rating 6.5 1,875 votes
TMDb Rating 6.9 91 votes

Director

Cast

Takeru Satoh isリュカ Ryuka (voice)
リュカ Ryuka (voice)
Kasumi Arimura isビアンカ Bianca (voice)
ビアンカ Bianca (voice)
Haru isフローラ Flora (voice)
フローラ Flora (voice)
Kentaro Sakaguchi isヘンリー Prince Henry (voice)
ヘンリー Prince Henry (voice)
Takayuki Yamada isパパス Papas (voice)
パパス Papas (voice)
Kendo Kobayashi isSancho (voice)
Sancho (voice)
Ken Yasuda isPusan (voice)
Pusan (voice)
Suzuki Matsuo isLudman (voice)
Ludman (voice)
Kouichi Yamadera isSurarin (voice)
Surarin (voice)
Chikako Kaku isMartha (voice)
Martha (voice)

Similar titles

Brick Mansions
The Day
Back to the Future Part II
Wonder Park
Dance Flick
Replicant
Java Heat
Ford v Ferrari
American Ninja 2: The Confrontation
Kill Order
Kung Fu Hustle
Freaky Friday