Video Sources 15 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Dreambuilders

Dreambuilders

Feb. 06, 2020Denmark81 Min.PG
Your rating: 0
8 1 vote
what going on?

Synopsis

Mina, një vajzë e re, keqpërdor aftësinë e saj të sapo gjetur, për të krijuar dhe kontrolluar ëndrrat e njerëzve të tjerë, për t’i dhënë një mësim motrës së saj që e bezdis. Kur motra e saj nuk arrin të zgjohet më, Mina duhet të hyjë vetë në botën e ëndrrave, për ta shpëtuar.

 

Dreambuilders
Dreambuilders
Dreambuilders
Dreambuilders
Dreambuilders
Dreambuilders
Dreambuilders
Dreambuilders
Dreambuilders
Dreambuilders
Original title Drømmebyggerne
IMDb Rating 6.1 341 votes
TMDb Rating 7.1 19 votes

Director

Tonni Zinck
Director

Cast

Emilie Koppel isMinna (voice)
Minna (voice)
Rasmus Botoft isJohn / Milo (voice)
John / Milo (voice)
Martin Buch isGaff (voice)
Gaff (voice)
Ditte Hansen isHelene (voice)
Helene (voice)
Stig Hoffmeyer isThe Inspector (voice)
The Inspector (voice)
Alberte Winding isKaren Mitchles (voice)
Karen Mitchles (voice)
Kim Hagen Jensen isJenny's Father (voice)
Jenny's Father (voice)

Similar titles

The Lego Movie 2: The Second Part
The Adventurer: The Curse of the Midas Box
The Space Between Us
Barbi dhe Motrat e Saj në Nje Perrallë me Kuaj
Magic Mike
The Goods: Live Hard, Sell Hard
Blind Dating
The Himalayas
The Fountain
Rab Ne Bana Di Jodi
Queen
The Hobbit: An Unexpected Journey