Video Sources 124 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidmoly.net
Earth: One Amazing Day

Earth: One Amazing Day

One day. One planet. Infinite wonder.Aug. 04, 2017UK95 Min.G
Your rating: 0
5 1 vote

Synopsis

Nga xhunglat ekzotike, malet e larta dhe ishujt e largëta, dokumentari na prezanton me një kast me personazhe të paharrueshme: një këlysh zebër i dëshpëruar për të kapërcyer një lumë të fryrë, një pinguin i cili ndërmerr heroikisht një udhëtim të përditshëm drejt vdekjes për të ushqyer familjen e tij, një familje balenash dhe një sloth në kërkimin e dashurisë.

Earth: One Amazing Day
Earth: One Amazing Day
Earth: One Amazing Day
Earth: One Amazing Day
Earth: One Amazing Day
Earth: One Amazing Day
Earth: One Amazing Day
Earth: One Amazing Day
Earth: One Amazing Day
Earth: One Amazing Day
Original title Earth: One Amazing Day
IMDb Rating 7.8 2,322 votes
TMDb Rating 7.9 113 votes

Director

Peter Webber
Director

Cast

Robert Redford isNarrator (voice)
Narrator (voice)

Similar titles

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
Shrek 3
Rip Tide
George of the Jungle
Spare Parts
Wild Arabia
Elf
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul
Brothers
Thunderstruck
Mulan II
I Am Patrick: The Patron Saint of Ireland