Video Sources 30 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

Oct. 18, 2020Japan82 Min.PG
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Një jetime kokëfortë, e quajtur Eruig, birësohet nga magjistarja Bela Jaga dhe një shkrimtar demon, i quajtur Mandrejk, vetëm për të shërbyer si ndihmësja e gruas në magjitë e saj. Eruigu, mamaja e së cilës është gjithashtu shtrigë, është mësuar të bëhet si do ajo dhe ky mjedis i ri, i rrezikshëm, do ta vërë në vështirësi të panjohura më parë…

 

Earwig and the Witch
Earwig and the Witch
Earwig and the Witch
Earwig and the Witch
Original title アーヤと魔女
IMDb Rating 4.6 895 votes
TMDb Rating 5.1 12 votes

Director

Cast

Kokoro Hirasawa isĀya (voice)
Āya (voice)
Shinobu Terajima isBella Yaga (voice)
Bella Yaga (voice)
Gaku Hamada isThomas (voice)
Thomas (voice)
Sherina Munaf isĀya's Mother (voice)
Āya's Mother (voice)
Etsushi Toyokawa isThe Mandrake (voice)
The Mandrake (voice)

Similar titles

Holiday Joy
Cinderella – Hirushja 1954
Hirushja 3-Loja e fatit
Julia
Switched
Center Stage: On Pointe
Krishtlindjet e Mikit
Penguins of Madagascar
Camp Rock
Harry Potter and the Philosopher’s Stone
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
Minuscule: Valley of the Lost Ants