Video Sources 47 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovudeo.net
El Infierno aka Hell

El Infierno aka Hell

Mexico 2010, Hell... nothing to celebrateSep. 03, 2010Mexico145 Min.NC-17
Your rating: 0
5 1 vote

Synopsis

El Beni deportohet nga SHBA dhe kthehet në shtëpi në një Meksikë të shkatërruar nga luftërat e drogës. Ai bashkohet dhe fillon të ngjitet në hierarki, duke gjetur një jetë të begatë plot para, gra, dhunë dhe argëtim.

 

El Infierno aka Hell
El Infierno aka Hell
Original title El Infierno
IMDb Rating 7.7 9,138 votes
TMDb Rating 7.8 356 votes

Director

Luis Estrada
Director

Cast

Damián Alcázar isBenjamín García
Benjamín García "El Benny"
Joaquín Cosío isEl Cochiloco
El Cochiloco
Ernesto Gómez Cruz isDon José Reyes
Don José Reyes
María Rojo isDoña Mari Reyes
Doña Mari Reyes
Jorge Zárate isEl Huasteco
El Huasteco
Daniel Giménez Cacho isCapitán Ramírez
Capitán Ramírez
Angelina Peláez isMamá García
Mamá García
Kristyan Ferrer isEl Sobrino
El Sobrino

Similar titles

Premium Rush
Cadaver
The Fall
The Marine 6: Close Quarters
Corn Island
Shinjuku Incident
We Are Family
A California Christmas
Romeo + Juliet
37 Teen
Kick-Ass 2
Bolshoi