Video Sources 945 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Upvidupvid.co
Elysium

Elysium

He can save us all.Aug. 07, 2013USA109 Min.R
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Në vitin 2154 ekzistojnë dy klasa njerëzish: shumë të pasurit që jetojnë në një stacion hapësinor të bërë nga njeriu të quajtur Elizium, dhe pjesa tjetër, që jeton në Tokën e mbipopulluar dhe të shkatërruar. Sekretari Rouds, një zyrtar i qeverisë, nuk do të ndalet përpara asgjëje për të forcuar ligjet kundër emigracionit dhe të ruajë jetesën luksoze të qytetarëve të Eliziumit. Kjo gjë nuk i ndalon njerëzit e Tokës nga përpjekja për të hyrë brenda, në çdo mënyrë të mundshme. Kur i pafati Maks vihet me shpatulla pas murit, ai bie dakort për një mision të frikshëm i cili nëse është i suksesshëm do të shpëtojë jetën e tij, por edhe do të sjellë barazi në këto dy botë të polarizuara.

Elysium
Elysium
Elysium
Elysium
Elysium
Elysium
Elysium
Elysium
Elysium
Elysium
Original title Elysium
IMDb Rating 6.6 364,363 votes
TMDb Rating 6.5 2,234 votes

Director

Cast

Similar titles

Ninja
Kiss Me Deadly
Beverly Hills Ninja
Take Off
Underdog Kids
A Bittersweet Life
Sex and Breakfast
Getaway
Ash Is Purest White
Confucius
Surrogates
Below Her Mouth