Video Sources 78 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Emperor

Emperor

Mar. 27, 2020USA99 Min.PG-13
Your rating: 0
5 1 vote

Synopsis

Duke luftuar për të shkuar drejt veriut, që të fitojë lirinë e tij dhe të familjes së tij, skllavi Shields Green me nofkën “Perandori” bashkohet me abolicionistin John Brown për një kryengritje të guximshëm në Harpers Ferry, në vitin 1859.

Emperor
Original title Emperor
IMDb Rating 5.4 5 votes
TMDb Rating 5.3 10 votes

Director

Mark Amin
Director

Cast

Dayo Okeniyi isShields Green
Shields Green
Bruce Dern isLevi Coffin
Levi Coffin
James Cromwell isJohn Brown
John Brown
Kat Graham isDelores
Delores
Ben Robson isLuke McCabe
Luke McCabe
Naturi Naughton isSarah Green
Sarah Green
Paul Scheer isDuvane Henderson
Duvane Henderson
Keean Johnson isRufus Little
Rufus Little
M.C. Gainey isRandolph Stevens
Randolph Stevens

Similar titles

Hero
Honey 2
Barkhaa
The Woman in Black
The 13th Warrior
The Wolf of Wall Street
Ava
6 Years
The Scythian
Extraordinary Measures
Deep Impact
Wildlike