Video Sources 195 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Enchanted

Enchanted

This fairytale princess is about to meet a real Prince Charming.Nov. 20, 2007USA107 Min.PG
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Princesha Zhizell dëbohet nga mbretëria prej njerkës së ligë të të dashurit të saj. Më pas ajo transportohet në botën e vërtetë, në New York, ku takohet me një avokat dhe bie në dashuri me të.

Enchanted
Enchanted
Enchanted
Enchanted
Enchanted
Enchanted
Original title Enchanted
IMDb Rating 7.0 171,690 votes
TMDb Rating 6.7 3,717 votes

Director

Kevin Lima
Director

Cast

Amy Adams isGiselle
Giselle
Patrick Dempsey isRobert Philip
Robert Philip
James Marsden isPrince Edward
Prince Edward
Timothy Spall isNathaniel
Nathaniel
Rachel Covey isMorgan Philip
Morgan Philip
Susan Sarandon isQueen Narissa
Queen Narissa
Idina Menzel isNancy Tremaine
Nancy Tremaine
Jeff Bennett isPip in Andalasia
Pip in Andalasia
Kevin Lima isPip in New York
Pip in New York

Similar titles

Clash of the Titans
Dinosaur
Alpha and Omega
Edward Scissorhands
The House
Rango
A Ghost Story
Rikthim në qytetin e Hallouinit
Rat Race
Sonu Ke Titu Ki Sweety
The Meyerowitz Stories
Horse Girl