Video Sources 843 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Epic

Epic

Discover a world beyond your imaginationMay. 15, 2013USA102 Min.PG
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Epic tregon historinë e një beteje të vazhdueshme në thellësi të pyllit që ndodhet mes forcave të së mirës dhe forcave të së keqes. Kur një vajzë adoleshente e gjen veten të transportuar në mënyrë magjike brenda këtij universi sekret, ajo duhet të bashkohet me një skuadër të çmendur karakteresh gazmorë dhe magjikë në mënyrë që të shpëtojë botën e tyre… dhe tonën.

Epic
Epic
Epic
Epic
Epic
Epic
Epic
Epic
Epic
Epic
Original title Epic
IMDb Rating 6.7 90,213 votes
TMDb Rating 6.4 1,111 votes

Director

Chris Wedge
Director

Cast

Josh Hutcherson isNod (voice)
Nod (voice)
Amanda Seyfried isMary Katherine (M.K.) (voice)
Mary Katherine (M.K.) (voice)
Colin Farrell isRonin (voice)
Ronin (voice)
Jason Sudeikis isBomba (voice)
Bomba (voice)
Aziz Ansari isMub (voice)
Mub (voice)
Beyoncé Knowles isQueen Tara (voice)
Queen Tara (voice)
Judah Friedlander isTaxi Driver (voice)
Taxi Driver (voice)
Steven Tyler isNim Galuu (voice)
Nim Galuu (voice)
Pitbull isBufo (voice)
Bufo (voice)
Blake Anderson isDagda (voice)
Dagda (voice)

Similar titles

Kung Fury
Transformuesit-Filmi
I Lost My Body
Checkered Ninja
Ghost Rider: Spirit of Vengeance
Anastasia
Rampant
The Matrix Reloaded
Sex and Zen
Tumbbad
Men in Black: International
The Karate Kid