Video Sources 74 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Nobody wins soloJun. 26, 2020USA123 Min.PG-13
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Dy këngëtarë të një qyteti të vogël të Islandës janë në ndjekje të ëndrrës së tyre për të qenë pjesë e Eurovizionit. Gjatë rrugëtimit, plot sfida, ngatërresa dhe keqkuptime vendosin në provë lidhjen mes tyre.

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
Original title Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
IMDb Rating 6.7 21,214 votes
TMDb Rating 6.6 243 votes

Director

David Dobkin
Director

Cast

Rachel McAdams isSigrit Ericksdottir
Sigrit Ericksdottir
Will Ferrell isLars Erickssong
Lars Erickssong
Pierce Brosnan isErick Erickssong
Erick Erickssong
Dan Stevens isAlexander Lemtov
Alexander Lemtov
Jamie Demetriou isKevin Swain
Kevin Swain
Melissanthi Mahut isMita Xenakis
Mita Xenakis
Björn Hlynur Haraldsson isPoliceman - Arnar
Policeman - Arnar
Graham Norton isGraham Norton
Graham Norton

Similar titles

Vice
ABCD (Any Body Can Dance)
Keanu
The Muppets
Step Up: Year of the Dance
Midnight Runners
Makinat 3
Ricky Gervais: Out of England 2
Step Up All In
Astro Kid
Pitch Perfect 2
Babyteeth