Video Sources 688 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Five Minarets in New York

Five Minarets in New York

The past will impact the futureMar. 09, 2010Turkey119 Min.
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Dy agjentë turkë të anti-terrorizmit dërgohen në Nju Jork me një mision për të gjetur e për të kthyer mbrapa udhëheqësin e rrezikshëm islamik me emrin e koduar “Daxhal”, i cili besohet se fshihet aty. Duke punuar me FBI-në dhe policinë e Nju Jorkut, agjentët orkestrojnë arrestimin e Haxhi Gumush, një dijetari mysliman tepër të respektuar i cili ishte arratisur në SHBA pasi ishte liruar nga një burg turk, ku kishte kryer një dënim për vrasje. Ky tregim dashurie, miqësie, paqeje dhe paragjykimesh, na çon në një udhëtim që kërkon t’i japë përgjigje pyetjes nëse pafajësia ose faji kanë rëndësi për dikë që është i etur për hakmarrje.

Five Minarets in New York
Five Minarets in New York
Five Minarets in New York
Five Minarets in New York
Original title Five Minarets in New York
IMDb Rating 5.9 13,476 votes
TMDb Rating 6.4

Similar titles

Synchronic
The Final Master
Little Boy
Life of a King
Enough Said
Phobia
Most Beautiful Island
Bird Box
M.S. Dhoni: The Untold Story
Dode Hoek
Bombshell
Bohemian Rhapsody