Video Sources 880 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Flight

Flight

Nov. 02, 2012USA138 Min.R
Your rating: 0
5 1 vote

Synopsis

Denzel Washington luan rolin e një piloti që arrin të ulë një avion që pëson papritmas një defekt serioz, duke shpëtuar kështu jetën e pasagjerëve nga vdekja e sigurt. Bota e konsideron protagonistin hero, por ai lufton për t’u mësuar me famën e papritur dhe të miqësohet me fantazmat e së kaluarës që e pushtojnë. Kur pas disa hetimesh nga kompania ku ai punon, lindin disa të dhëna shumë shqetësuese në lidhje me sjelljen e tij gjatë mbrëmjes para fluturimit, lindin shumë pyetje në lidhje me atë çka ndodhi në atë fluturim dhe kush është përgjegjës si përfundim. Mos ndoshta ai që sillet si hero nuk është ai që duket? Një aventurë dramatike me performanca të fuqishme, shumë suspans dhe shumë të papritura deri në skenën e fundit, që pritet t’i lërë me gojë hapur shikuesit.

Flight
Flight
Flight
Flight
Flight
Flight
Flight
Flight
Flight
Flight
Original title Flight
IMDb Rating 7.3 266,651 votes
TMDb Rating 6.3

Director

Cast

Denzel Washington isWhip Whitaker
Whip Whitaker
Don Cheadle isHugh Lang
Hugh Lang
Bruce Greenwood isCharlie Anderson
Charlie Anderson
John Goodman isHarling Mays
Harling Mays
Nadine Velazquez isKaterina Marquez
Katerina Marquez
Tamara Tunie isMargaret Thomason
Margaret Thomason
Melissa Leo isEllen Block
Ellen Block

Similar titles

The International
A Twelve-Year Night
Septembers of Shiraz
Suzzanna: Buried Alive
The Notebook
Everest
Batman: The Killing Joke
Styx
Lovecut
Nymphomaniac: Vol. II
Jack Reacher
Raabta