Video Sources 1579 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfeurl.com
Frozen II

Frozen II

The past is not what it seems.Nov. 20, 2019USA104 Min.PG
Your rating: 0
7.5 4 votes

Synopsis

Frozen 2: Elsa, mbretëresha e dëborës ka një dhunti të jashtëzakonshme: fuqinë për të krijuar akull dhe borë. Por, pavarësisht sa e lumtur është mes njerëzve të Arendelit, Elsa nuk ndihet e plotësuar. Pasi nis të dëgjojë një zë misterioz që e thërret, ajo nis udhëtimin së bashku me motrën e saj Anën, Olafin simpatik, Kristofin dhe drerin Sven, në pyje të magjepsura dhe dete të errëta, një aventurë që e bën të kuptojë më shumë për veten dhe të tjerët.

Frozen II
Frozen II
Frozen II
Frozen II
Frozen II
Frozen II
Frozen II
Frozen II
Frozen II
Original title Frozen II
IMDb Rating 7.3 42,188 votes
TMDb Rating 7 1,425 votes

Director

Chris Buck
Director

Cast

Kristen Bell isAnna (voice)
Anna (voice)
Idina Menzel isElsa (voice)
Elsa (voice)
Jonathan Groff isKristoff (voice)
Kristoff (voice)
Josh Gad isOlaf (voice)
Olaf (voice)
Sterling K. Brown isLieutenant Mattias (voice)
Lieutenant Mattias (voice)
Evan Rachel Wood isQueen Iduna (voice)
Queen Iduna (voice)
Ciarán Hinds isPabbie (voice)
Pabbie (voice)
Jason Ritter isRyder (voice)
Ryder (voice)
Rachel Matthews isHoneymaren (voice)
Honeymaren (voice)
Alfred Molina isKing Agnarr (voice)
King Agnarr (voice)

Similar titles

Black Sea
Spider-Man: Into the Spider-Verse
Till We Meet Again
Fool’s Gold
The Lost Future
Sherlock Gnomes
We Can Be Heroes
Planes: Fire & Rescue
Hotel for Dogs
Kim Possible
A Bad Moms Christmas
Dragon Nest: Warriors’ Dawn