Video Sources 891 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Frozen

Frozen

Only the act of true love will thaw a frozen heart.Nov. 27, 2013USA102 Min.PG
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Optimistja e patrembur Ana niset në një udhëtim epik së bashku me njeriun e maleve Kristof dhe drerin e tij besnik Sven për të gjetur motrën e saj Elsën, fuqitë e akullta të së cilës kanë lënë mbretërinë e Arendelit në një dimër të përjetshëm. Duke u përballur me kushte të njëjta si në malin Everest, përbindësha mistikë dhe një njeri dëbore tepër gazmor të quajtur Olaf, Ana dhe Kristofi luftojnë elementet në një garë për të shpëtuar mbretërinë.

Frozen
Frozen
Frozen
Frozen
Frozen
Frozen
Frozen
Frozen
Frozen
Frozen
Original title Frozen
IMDb Rating 7.5 469,197 votes
TMDb Rating 7.3

Director

Chris Buck
Director

Cast

Kristen Bell isAnna (voice)
Anna (voice)
Idina Menzel isElsa (voice)
Elsa (voice)
Jonathan Groff isKristoff (voice)
Kristoff (voice)
Josh Gad isOlaf (voice)
Olaf (voice)
Santino Fontana isHans (voice)
Hans (voice)
Alan Tudyk isDuke (voice)
Duke (voice)
Ciarán Hinds isPabbie / Grandpa (voice)
Pabbie / Grandpa (voice)
Chris Williams isOaken (voice)
Oaken (voice)
Maia Wilson isBulda (voice)
Bulda (voice)

Similar titles

Roald Dahl’s The Witches
Pegasus
Big Game
Pilgrimage
Sahara
Poojai
Oliver Twist
The Rundown
No Man’s Land
Annie
Wild Wild West
Speed