Video Sources 145 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidalbavid.xyz
Gundala

Gundala

This nation needs a patriotAug. 29, 2019Indonesia123 Min.PG
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Heroi indonezian i librave komikë, Gundala dhe alter egoja e tij, Sancaka, hyjnë në botën kinematografike për të luftuar kundër një njeriu të djallëzuar, si Pengkori. A do e mposhtin dot planin e tij dashakeq dhe skuadrën e tij me jetimë vrasës?

Gundala
Gundala
Gundala
Original title Gundala
IMDb Rating 7.1 2,442 votes
TMDb Rating 5.4 74 votes

Director

Joko Anwar
Director

Cast

Abimana Aryasatya isSancaka/Gundala
Sancaka/Gundala
Ario Bayu isGhani Zulham/Ghazul
Ghani Zulham/Ghazul
Muzakki Ramdhan isYoung Sancaka
Young Sancaka
Rio Dewanto isSancaka's Father
Sancaka's Father
Marissa Anita isKurniati Dewi/Sancaka's Mother
Kurniati Dewi/Sancaka's Mother
Lukman Sardi isRidwan Bahri
Ridwan Bahri

Similar titles

The Jungle Book
Tarzani
Hitman
Ninja Apocalypse
You Got Served
Make It Happen
The Mask
Psych: The Movie
Agneepath
The Last Right
12 Hour Shift
Robinson Crusoe