Video Sources 1186 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

One of the greatest heroes in American history never fired a bullet.Oct. 07, 2016Australia140 Min.R
Your rating: 0
10 2 votes

Synopsis

Mjeku ushtarak amerikan i Luftës së Dytë Botërore Desmond T. Dos, i cili shërbeu gjatë betejës në Okinaua, refuzon të vrasë njerëz dhe kthehet në njeriun e parë në historinë e Amerikës që merr Medalje Nderi pa qëlluar as edhe një plumb të vetëm.

Hacksaw Ridge
Hacksaw Ridge
Hacksaw Ridge
Hacksaw Ridge
Hacksaw Ridge
Hacksaw Ridge
Hacksaw Ridge
Hacksaw Ridge
Hacksaw Ridge
Original title Hacksaw Ridge
IMDb Rating 8.2 264,998 votes
TMDb Rating 7.8 3,304 votes

Director

Mel Gibson
Director

Cast

Andrew Garfield isDesmond T. Doss
Desmond T. Doss
Sam Worthington isCaptain Glover
Captain Glover
Vince Vaughn isSergeant Howell
Sergeant Howell
Luke Bracey isSmitty Ryker
Smitty Ryker
Teresa Palmer isDorothy Schuttle
Dorothy Schuttle
Hugo Weaving isTom Doss
Tom Doss
Rachel Griffiths isBertha Doss
Bertha Doss
Ryan Corr isLt. Manville
Lt. Manville
Richard Roxburgh isColonel Stelzer
Colonel Stelzer
Luke Pegler isMilt 'Hollywood' Zane
Milt 'Hollywood' Zane

Similar titles

Dallas Buyers Club
Karmouz War
Moonrise Kingdom
A Second Chance
The Duke of Burgundy
The Bronze
The Butterfly’s Dream
I See You
The Last of the Mohicans
American Violence
Fair Game
Shutter Island