Video Sources 173 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Hamilton

Hamilton

An American MusicalJul. 03, 2020USA160 Min.PG-13
Your rating: 0
5 1 vote

Synopsis

Jeta e vërtetë e një prej baballarëve themelues më të mëdhenj të Amerikës dhe sekretarit të parë të thesarit, Aleksander Hamilton, e kapur live në Broadway nga Teatri Richard Rodgers me kastin origjinal të Broadway.

Hamilton
Hamilton
Hamilton
Hamilton
Hamilton
Hamilton
Original title Hamilton
IMDb Rating 9.2 8,396 votes
TMDb Rating 8.7 152 votes

Director

Thomas Kail
Director

Cast

Leslie Odom Jr. isAaron Burr
Aaron Burr
Renée Elise Goldsberry isAngelica Schuyler
Angelica Schuyler
Phillipa Soo isEliza Hamilton
Eliza Hamilton
Daveed Diggs isMarquis de Lafayette / Thomas Jefferson
Marquis de Lafayette / Thomas Jefferson
Lin-Manuel Miranda isAlexander Hamilton
Alexander Hamilton
Christopher Jackson isGeorge Washington
George Washington
Jasmine Cephas Jones isPeggy Schuyler / Maria Reynolds
Peggy Schuyler / Maria Reynolds
Okieriete Onaodowan isHercules Mulligan / James Madison
Hercules Mulligan / James Madison
Anthony Ramos isJohn Laurens / Philip Hamilton
John Laurens / Philip Hamilton
Jonathan Groff isKing George III
King George III

Similar titles

Loveless
Y Tu Mamá También
Jan Dara: The Finale
Ghost Stories
Hello!
Wonder Wheel
Lovecut
Oldboy
Copenhagen
Deadline
New York, I Love You
Virus