Video Sources 603 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Hanna

Hanna

Adapt or die.Apr. 07, 2011USA111 Min.PG-13
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Hana është një vajzë adoleshente. Në mënyrë unike, ajo ka forcën, qëndrueshmërinë dhe zgjuarsinë e një ushtari, kjo ngaqë është rritur nga i ati, një ish-agjent i CIA-së, në pyjet e Finlandës. Duke bërë një jetë ndryshe nga adoleshentët e tjerë, edukimi dhe stërvitja e saj kanë qenë njësoj, të gjitha të ingranuara për ta bërë atë vrasësen perfekte. Kthesa në adoleshencën e saj është tepër e mprehtë, ajo dërgohet në botën e vërtetë nga babai i saj me një mision. Hana udhëton nëpër Europë në mënyrë të fshehtë ndërsa u shmanget agjentëve të dërguar për ta kapur nga një agjente e pamëshirshme e inteligjencës me sekrete të vetat. Ndërsa ajo afrohet në objektivin e saj të fundit, Hana përballet me zbulime befasuese në lidhje me ekzistencën e saj dhe me pyetje të papritura për njerëzinë e saj.

Hanna
Hanna
Hanna
Hanna
Hanna
Hanna
Hanna
Hanna
Hanna
Hanna
Original title Hanna
IMDb Rating 6.8 166,751 votes
TMDb Rating 6.5 1,291 votes

Director

Sheila Paige
Director

Cast

Saoirse Ronan isHanna Heller
Hanna Heller
Eric Bana isErik Heller
Erik Heller
Vicky Krieps isJohanna Zadeck
Johanna Zadeck
Cate Blanchett isMarissa Wiegler
Marissa Wiegler

Similar titles

Darkness Visible
Rudhramadevi
Walkaway Joe
Z
Rapid Fire
Sye Raa Narasimha Reddy
The Hurt Locker
Thoroughbreds
The League of Extraordinary Gentlemen
The Devil to Pay
Training Day
The Last Rescue