Video Sources 197 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Heidi

Heidi

Dec. 10, 2015Germany111 Min.PG
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Hajdi është një jetime tetë vjeçe nga Zvicra, të cilën tetoja ia jep gjyshit të saj të ashpër, që banonte në mal. Tetoja e merr sërish vajzën, fshehurazi, për të jetuar në shtëpinë e të pasurve Zeseman në Frankfurt të Gjermanisë, si shoqëruese e Klarës, një vajzë e paralizuar, në një karrige me rrota. Hajdi është e trishtuar, por përfiton maksimalisht nga situata, gjithmonë duke ndjerë mall për gjyshin e saj.

Heidi
Heidi
Heidi
Heidi
Heidi
Heidi
Heidi
Heidi
Original title Heidi
IMDb Rating 7.4 4,078 votes
TMDb Rating 7.1 217 votes

Director

Cast

Bruno Ganz isAlpöhi
Alpöhi
Katharina Schüttler isFräulein Rottenmeier
Fräulein Rottenmeier
Maxim Mehmet isHerr Sesemann
Herr Sesemann
Hannelore Hoger isGrossmama Sesemann
Grossmama Sesemann
Quirin Agrippi isGeissenpeter
Geissenpeter
Monica Gubser isGrossmutter
Grossmutter

Similar titles

The SpongeBob -Bob Sfungjer Vjedhja E Kurores
April and the Extraordinary World
Black Water
Batman v Superman: Dawn of Justice
Hostiles
Delta Farce
The Monkey King 3
Paycheck
Rose Island
The Losers
Balto 3 Krahet e ndryshimit
Skubi du dhe Mbreti i Goblinit