Video Sources 596 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Upvidupvid.co
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

Saving the world is a hell of a job.Jul. 11, 2008USA120 Min.PG-13
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Në këtë aventurë HellBoy (Ron Perlman) dhe skuadra e tij duhet të shpëtojë botën nga krijesat rebele dhe Princi Nuada (Luke Goss).

Hellboy II: The Golden Army
Hellboy II: The Golden Army
Hellboy II: The Golden Army
Hellboy II: The Golden Army
Hellboy II: The Golden Army
Hellboy II: The Golden Army
Hellboy II: The Golden Army
Hellboy II: The Golden Army
Hellboy II: The Golden Army
Hellboy II: The Golden Army
Original title Hellboy II: The Golden Army
IMDb Rating 7.0 222,830 votes
TMDb Rating 6.5

Director

Cast

Selma Blair isLiz Sherman
Liz Sherman
Jeffrey Tambor isTom Manning
Tom Manning
Doug Jones isAbe Sapien
Abe Sapien
John Hurt isTrevor Bruttenholm
Trevor Bruttenholm
Luke Goss isPrince Nuada
Prince Nuada
John Alexander isJohann Krauss / Bethmoora Goblin
Johann Krauss / Bethmoora Goblin
James Dodd isJohann Krauss
Johann Krauss
Seth MacFarlane isJohann (voice)
Johann (voice)
Anna Walton isPrincess Nuala
Princess Nuala

Similar titles

Rambo III
Noor
Kung Fu Dunk
Inkheart
Click
Miss Fisher and the Crypt of Tears
After Earth
The Santa Clause 2
Clash of the Titans
Perfume: The Story of a Murderer
Lights Out
Junglee