Video Sources 1113 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Hero

Hero

Sep. 11, 2015India145 Min.
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Suraxhi është një gangster që ngarkohet nga i ati me detyrën e rrëmbimit të vajzës së Shefit të Policisë, duke e mashtruar atë se është një oficer që po e merr nën mbrojtje me urdhrin e shefit, duke qenë se jeta e saj është rrezik. Gjatë dy javëve që qëndrojnë së bashku, dashuria e tyre forcohet dita-ditës dhe pavarësisht zhgënjimeve, pengesave e faktit që i përkasin dy botëve të kundërta, a do të zgjedhin ata të kthehen në vendet përkatëse ku ndihen vetvetja apo do të ndërmarrin një udhëtim plot sakrifica, tolerancë e besnikëri për të ndërtuar një jetë të re ku të kundërtat mësojnë të bashkëjetojnë, duke iu përulur madhështisë dhe forcës së dashurisë.

Hero
Original title Hero
IMDb Rating 3.7 1,901 votes
TMDb Rating 6.9

Similar titles

Beowulf
Bel Canto
Vertical Limit
The Dreamers
Salyut 7
Broken City
Justice League
Lean on Pete
The Decline
Yaadein
Mississippi Grind
The Amityville Horror