Video Sources 99 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
HIT: The First Case

HIT: The First Case

Feb. 28, 2020India126 Min.Not Rated
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Vikrami, një oficer policie i cili vuan nga një tragjedi e së shkuarës, duhet t’i lërë ndjenjat mënjanë dhe të përqendrohet tek çështja e zhdukjes së një vajze të re të quajtur Priti.

HIT: The First Case
Original title HIT: The First Case
IMDb Rating 7.8 2,531 votes
TMDb Rating 6.9 13 votes

Director

Cast

Vishwak Sen isVikram Rudraju aka Vicky
Vikram Rudraju aka Vicky
Brahmaji isShinde
Shinde
Bhanuchander isVishwanath
Vishwanath
Hari Teja isSheila
Sheila
Ravi Varma isSrinivas
Srinivas

Similar titles

Scarface
RED
Calibre
Men in Black: International
The Prey
Lethal Seduction
London Fields
Would You Rather
Life As We Know It
Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas
Prey
Dog Eat Dog