Video Sources 265 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albavidfcom
Holmes & Watson

Holmes & Watson

HolmiesDec. 25, 2018USA90 Min.PG-13
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Detektivi Sherlok Holms dhe Dr. Xhon Uatsoni bashkojnë forcat për të hetuar një vrasje misterioze në Buckingham Palace. Duket çështje e lehtë, pasi të gjitha shenjat të çojnë te Xhejms Moriarti, por shumë shpejt, Sherloku do të nisë të dyshojë te një njeri që e ka shumë afër… Kush është ai që e njeh aq mirë dhe që tallet me të? A do të kapet vrasësi para se mbretëresha të bëhet viktima e tij e ardhshme?

Holmes & Watson
Holmes & Watson
Holmes & Watson
Holmes & Watson
Holmes & Watson
Original title Holmes & Watson
IMDb Rating 3.8 19,044 votes
TMDb Rating 4.3 250 votes

Director

Etan Cohen
Director

Cast

Will Ferrell isSherlock Holmes
Sherlock Holmes
John C. Reilly isDr. John Watson
Dr. John Watson
Rebecca Hall isDr. Grace Hart
Dr. Grace Hart
Ralph Fiennes isProf. James Moriarty
Prof. James Moriarty
Hugh Laurie isMycroft Holmes
Mycroft Holmes
Kelly Macdonald isMrs. Hudson
Mrs. Hudson
Pam Ferris isQueen Victoria
Queen Victoria
Rob Brydon isInspector Lestrade
Inspector Lestrade

Similar titles

Alfie
The Crash
Malibu’s Most Wanted
The Week Of
Banana Joe
As Good As Dead
Side Effects
Jailbreak
The Bone Collector
Road Trip
You Don’t Mess with the Zohan
Black and Blue