Video Sources 163 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Hope

Hope

We won't let her shed tears againOct. 02, 2013South Korea122 Min.Not Rated
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Bazuar në ngjarje të vërtetë. Historia e një vajze 8 vjeçare e cila përdhunohet nga një kriminel i pashpirt. Pasoja fizike dhe psikologjike që i shkaktohen dhe mënyra si do përballet ajo me to falë mbështetjes së njerëzve që ka rrotull saj.
Hope
Hope
Original title 소원
IMDb Rating 8.3 4,747 votes
TMDb Rating 8.5 113 votes

Director

Lee Joon-ik
Director

Cast

Sol Kyung-gu isDong-Hoon
Dong-Hoon
Lee Re isSo-Won
So-Won
Kim Sang-ho isGwang-Sik
Gwang-Sik
Ra Mi-ran isYoung-Suk's mother
Young-Suk's mother
Kim Hae-sook isPsychiatrist Jung-Sook
Psychiatrist Jung-Sook

Similar titles

Sour Apples aka Eksi Elmalar
Boulevard
Gangs of New York
Warning Shot
Charlie Wilson’s War
The Man Who Knew Infinity
Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas
The Lobster
Centurion
Please Stand By
Begum Jaan
Go Back to China