Video Sources 873 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Hotel Transilvania 2

Hotel Transilvania 2

They're back to raise a little terrorSep. 21, 2015USA89 Min.PG
Your rating: 0
10 4 votes

Synopsis

Kur Vampiri Vlad i stilit shumë shumë shumë të vjetër mbërrin në hotel për një mbledhje familjare të rëndësishme, Hotel Transylvania ndodhet në një përplasje të mbinatyrshme midis stilit të vjetër dhe stilit të ri modern.

Hotel Transilvania 2
Hotel Transilvania 2
Hotel Transilvania 2
Hotel Transilvania 2
Hotel Transilvania 2
Hotel Transilvania 2
Hotel Transilvania 2
Hotel Transilvania 2
Hotel Transilvania 2
Hotel Transilvania 2
Original title Hotel Transylvania 2
IMDb Rating 6.7 71,762 votes
TMDb Rating 6.7

Director

Cast

Adam Sandler isDracula (voice)
Dracula (voice)
Andy Samberg isJonathan (voice)
Jonathan (voice)
Selena Gomez isMavis (voice)
Mavis (voice)
Kevin James isFrank / Frankenstein (voice)
Frank / Frankenstein (voice)
Steve Buscemi isWayne (voice)
Wayne (voice)
David Spade isGriffin (voice)
Griffin (voice)
Keegan-Michael Key isMurray (voice)
Murray (voice)
Asher Blinkoff isDennis (voice)
Dennis (voice)
Fran Drescher isEunice (voice)
Eunice (voice)
Molly Shannon isWanda (voice)
Wanda (voice)

Similar titles

Thelma & Louise
Golden Job
Star Trek Into Darkness
The Little Hours
47 Meters Down: Uncaged
Makinat 2
El Camino Christmas
Sherlock Gnomes
Lootcase
The Tuxedo
Mary Poppins
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon