Video Sources 19 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidmoly.net
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

The Conman who wouldn't go straight.Jan. 18, 2009USA98 Min.R
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Një polic papritur përfundon në burg dhe papritur ai aty takon dashurinë e dytë të jetës së tij, i cili bën çdo gjë për të qenë me të.

 

I Love You Phillip Morris
I Love You Phillip Morris
I Love You Phillip Morris
Original title I Love You Phillip Morris
IMDb Rating 6.6 93,388 votes
TMDb Rating 6.4 1,201 votes

Director

Cast

Jim Carrey isSteven Russell
Steven Russell
Ewan McGregor isPhillip Morris
Phillip Morris
Brennan Brown isLarry Bukheim
Larry Bukheim
Nicholas Alexander isSteven's Brother
Steven's Brother
Tony Bentley isRacist Client
Racist Client
Michael Beasley isPrison Guard
Prison Guard
Sean Boyd isPoliceman
Policeman
Marcus Lyle Brown isYoung Doctor
Young Doctor

Similar titles

Get the Goat a.k.a Cabras da Peste
Kembet e lumtura 2
Angel of Evil
Bird People
All the Way Boys
Extinct
True Grit
Custody
High Flying Bird
Pelé: Birth of a Legend
Men in Black II
Agent Sai Srinivasa Athreya