Video Sources 1698 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

The sub-zero heroes are back, on an incredible adventure... for the ages.Jun. 29, 2009USA94 Min.PG
Your rating: 0
10 4 votes

Synopsis

Kur Sidi përpiqet të adoptojë tre vezë dinosauri i rrëmben nga nëna e tyre në një  botë të nëndheshme të humbur, miqtë e tij bëjnë të pamundurën për të shpëtuar atë.

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
Original title Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
IMDb Rating 7.0 167,551 votes
TMDb Rating 6.4

Director

Cast

Ray Romano isManny (voice)
Manny (voice)
John Leguizamo isSid (voice)
Sid (voice)
Denis Leary isDiego (voice)
Diego (voice)
Queen Latifah isEllie (voice)
Ellie (voice)
Simon Pegg isBuck (voice)
Buck (voice)
Ethan Juan is巴克/鼬鼠
巴克/鼬鼠
Seann William Scott isCrash (voice)
Crash (voice)
Karen Disher isScratte (voice)
Scratte (voice)
Chris Wedge isScrat (voice)
Scrat (voice)
Kristen Wiig isPudgy Beaver Mom (voice)
Pudgy Beaver Mom (voice)

Similar titles

Universal Soldier: Regeneration
Crazy Famous
Beqarja
The New Mutants
Dragonheart: Battle for the Heartfire
Lesbian Vampire Killers
Barbi dhe kështjella prej diamanti
Epic
Office Uprising
Downsizing
Deception of the Novelist
Hot Fuzz