Video Sources 291 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albavidfcom
Iceman

Iceman

They found a man, but not his story.Nov. 30, 2017Germany96 Min.PG
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Në Alpet e Ötzit, para më shume se 5300 vitesh, një klan i periudhës së Neolitit vendoset pranë një përroi. Kelabi si lider i grupit, ka përgjegjësinë të ruajë të shenjtën Tineka. Por kur Kelabi shkon për gjueti, vendi sulmohet. Pjesëtarët e tribusë vriten brutalisht së bashku me gruan dhe djalin e Kelabit. Vetëm një i sapo lindur ka mbijetuar dhe Tineka është zhdukur. I verbuar nga dhimbja dhe urrejtja Kelabi kërkon vetëm hakmarrje…

Iceman
Iceman
Iceman
Iceman
Iceman
Iceman
Iceman
Iceman
Iceman
Iceman
Original title Der Mann aus dem Eis
IMDb Rating 6.3 940 votes
TMDb Rating 6.8 18 votes

Similar titles

Adventures of Rufus: The Fantastic Pet
RedBad
The Island
Dolphin Tale
Dragon Rider
Valerian and the City of a Thousand Planets
13
Lincoln
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor
Barely Lethal
Ladies vs Ricky Bahl
Eight Below