Video Sources 228 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albavidfcom
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

Trust Love All The WayDec. 14, 2018USA120 Min.R
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Kur Foni akuzohet padrejtësisht për një krim që nuk e ka kryer, tërë familja e tij i qëndron pranë dhe përpiqet ta shpëtoj nga një system gjyqësor dhe polici e korruptuar dhe diskriminuese. Kjo është historia e dashurisë e dy të rinjve me ngjyrë që përballen me vështirësitë dhe racizmin në Amerikë, por që pavarësisht gjithçkaje nuk reshtin së luftuari për një familje të lumtur.

If Beale Street Could Talk
If Beale Street Could Talk
If Beale Street Could Talk
If Beale Street Could Talk
If Beale Street Could Talk
If Beale Street Could Talk
If Beale Street Could Talk
If Beale Street Could Talk
If Beale Street Could Talk
If Beale Street Could Talk
Original title If Beale Street Could Talk
IMDb Rating 7.2 27,260 votes
TMDb Rating 7.1 424 votes

Director

Cast

Kiki Layne isTish Rivers
Tish Rivers
Stephan James isAlonzo
Alonzo "Fonny" Hunt
Regina King isSharon Rivers
Sharon Rivers
Teyonah Parris isErnestine Rivers
Ernestine Rivers
Colman Domingo isJoseph Rivers
Joseph Rivers
Ethan Barrett isYoung Fonny
Young Fonny
Milanni Mines isYoung Tish
Young Tish
Ebony Obsidian isAdrienne Hunt
Adrienne Hunt
Dominique Thorne isSheila Hunt
Sheila Hunt
Michael Beach isFrank Hunt
Frank Hunt

Similar titles

The Kid Detective
Saint Maud
Goal!: The Dream Begins
Gangster’s Paradise: Jerusalema
To Steal from a Thief
One More Time
Final Portrait
The Help
The Shape of Water
Malibu’s Most Wanted
Thick as Thieves
The Son of No One