Video Sources 42 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovudeo.net
I’m for the Hippopotamus

I’m for the Hippopotamus

Nov. 30, 1979Italy95 Min.Not Rated
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Në Afrikë, dy vëllerzërit Slim dhe Tom zemërohen kur një tiran Gjerman fillon të shesë të gjithë kafshët e egra afrikane tek kopshtet zoologjike kanadeze. Ata vendosin t’i japin një mësim këtij djali dhe bandës së tij.

 

I’m for the Hippopotamus
I’m for the Hippopotamus
I’m for the Hippopotamus
I’m for the Hippopotamus
I’m for the Hippopotamus
Original title Io sto con gli ippopotami
IMDb Rating 6.7 8,315 votes
TMDb Rating 6.7 346 votes

Director

Cast

Joe Bugner isJack Ormond
Jack Ormond
May Dlamini isMama Leone
Mama Leone
Sandy Nkomo isStella's Father
Stella's Father
Malcolm Kirk isOrmond's Henchman
Ormond's Henchman
Johan Naude isOrmond's Henchman
Ormond's Henchman

Similar titles

Ask Bu Mu?
Piranha 3DD
Any Questions for Ben?
Jennifer’s Body
Kursk
Jason Bourne
Ta Ra Rum Pum
Like a Boss
The Worthy
Mr. Right
Spider-Man: Into the Spider-Verse
Horrible Bosses 2